Hasan Ali Eğinlioğlu - Özgeçmiş

Image

Hasan Eğinlioğlu 1955’de Balıkesir’de doğdu. İlk öğrenimini 6 Eylül İlkokulu’nda, orta öğrenimini Balıkesir Ticaret Lisesi’nde sürdürdükten sonra yüksek öğrenimini Ankara Turizm Ticaret Yüksek Öğretmen Okulu’nda tamamladı. Hasan Eğinlioğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

Hasan Eğinlioğlu, 1942 yılında Mithat Eğinlioğlu tarafından kurulan Eğinlioğlu Zincir Fabrikası’nda 1978 yılında sanayiciliğe ilk adımı atmıştır. Türkiye’de ilk kurşun izabesi, ilk su tulumbası üretimi ve ilk zincir üretimine imza atan Eğinlioğlu Ailesi’nin ikinci kuşak yöneticisi olan Hasan Eğinlioğlu 1994 yılında ihracata yönelmiştir.

Günümüzde ikinci ve üçüncü kuşak tarafından yönetilen Eğinlioğlu Grup bünyesinde, Eğinlioğlu Zincir Sanayi ve Ticaret, Oğullar Metal Sanayi ve Tic. Ltd. Şti, Eğinlioğlu Arge A.Ş, Force Ketten Germany, iştirakleri olan Behaş Tekstil A.Ş. ve Behaş Dış Ticaret A.Ş. bulunmaktadır. Eğinlioğlu grup bünyesinde 225 kişi istihdam edilmektedir.

Hasan Eğinlioğlu önderliğindeki Eğinlioğlu Grup “Force Chain” ve “Globe” markalarıyla üretiminin yüzde seksenini dört kıtada kırkbeş ülkeye ihraç etmektedir.

Bünyesinde bulunan Ar-Ge şirketiyle kendi ürettiği makine ve teknolojisini üretiminde kullanan Eğinlioğlu Grup içinde bulunduğu sektörlerde dünya pazarında fark yaratmaktadır.

Hasan Eğinlioğlu sanayicilik hayatının dışında sivil toplum kuruluşları ve derneklerde de görev almaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeliği, Balıkesir Sanayi Odası Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Hasan Eğinlioğlu, Balıkesir Üniversitesi Vakfı’nda aktif görevine devam etmektedir.

Başarıda ısrarcı yapısıyla tanınan Hasan Eğinlioğlu, üretimde yarattığı katma değerle ilimizde her yıl vergi sıralamasında ilk sıralarda yer almakta ve ilimiz ekonomisine ciddi katkı sağlamaktadır.


Haberler, basın duyuruları ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun. E-bülten listemize kaydolun.