Duyurular Şubat 2018

Image

Arjantin-Buenos Aires Ticaret Heyeti
Duyurular


27 Şubat 2018 Salı
Bilindiği üzere ülkemiz ekonomisine ve ihracatına katkıda bulunmak amacıyla son yıllarda gerçekleştirilen yurtdışı ticari heyetler ve uluslararası platformdaki etkinlikler giderek yoğunlaşmaktadır. Ülkemizin Latin Amerika Pazarı’na açılma politikası çerçevesinde, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ve THY işbirliği ile 22-25 Nisan 2018 tarihleri arasında Arjantin Cumhuriyeti’ne yönelik bir Ticaret Heyeti düzenlenecek olup başkent Buenos Aires’i kapsayacak söz konusu organizasyonda Türkiye-Arjantin iş forumunun yanı sıra her iki ülke girişimcilerini buluşturan ikili firma görüşmelerinin (B2B) gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.
Image

Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Anketi – Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksekokulu
Duyurular


20 Şubat 2018 Salı

Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan, firmalarımızın istihdam etmek istedikleri kişilerden veya teknik okul mezunlarından tam olarak ne beklediklerini anlayarak eğitim planlarını ve alt yapı imkanlarını düzenlemelerine destek sağlayacak anket çalışmaları aşağıdaki linkte bilginize sunulur.

ANKETLERE ULAŞMAK İÇİN :  http://edremit.balikesir.edu.tr/

Image

Rusya(Moskova) Ticaret Heyeti
Duyurular


15 Şubat 2018 Perşembe
Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) alınan bir yazıda; Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonu ile 26-28 Mart 2018 tarihleri arasında Rusya-Moskova’ya yönelik geniş katılımlı ve üst düzey bir ticaret heyeti düzenleneceği, söz konusu organizasyon çerçevesinde iş gezilerinin yanı sıra her iki ülke girişimcilerini buluşturan nitelikli iş görüşmeleri gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü ifade edilmektedir.
Image

IX. Saraybosna İş Forumu
Duyurular


10 Şubat 2018 Cumartesi
TOBB tarafından Odamıza iletilen 12.02.2018 tarihli e-postada, Saraybosna Ticaret Müşavirliğimizden alınan bilgilere göre, 24-27 Nisan 2018 tarihlerinde Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da Bosna Bank International ve İslam Kalkınma Bankası işbirliği ile 9. Saraybosna İş Forumu düzenlenecektir.
Image

İnternet Dolandırıcılığı hk.
Duyurular


5 Şubat 2018 Pazartesi
Bratislava Ticaret Müşavirliği’nden gelen yazıda, Türkiye’deki firmalar tarafından yapılan bazı başvurularda; internet dolandırıcıları tarafından Slovakya’da bulunan bazı bankaların hesaplarının kullanıldığı belirtilerek, firmaların ticari faaliyete konu ödemeleri için Slovakya’daki banka isim ve hesap numaraları bilgisinin ilgili firma tarafından gönderiliyor gibi elektronik postalarına iletildiği ve firmaların maddi kayba uğradıkları belirtilmektedir.