2020 Yılı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kurulu Araştırması

Sayın Üyemiz,

İstanbul Sanayi Odası tarafından 1968 yılından bu yana her yıl kamuoyuna sunulan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması, sanayi ve ekonomi açısından önemli bir referans niteliğindedir. 50 Yılı aşkın süredir Türk sanayi sektörünün gelişimine ışık tutan araştırma, katılımcı kuruluşların yurtiçi ve yurtdışı tanıtımına da katkıda bulunmaktadır.

2020 Yılı Türkiye’nin Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’na katılabilme alt sınırı net üretimden satışlarda 150 milyon TL olarak tespit edilmiştir. Büyüklük sırlamasında temel kriter olarak alınan net üretimden satışlar büyüklüğünün Kurumlar Vergisi Beyannamesi ( E-Beyanname ) ile tutarlı olması gerekmektedir.

Net üretimden satışları 150 milyon TL’yi aşan ve 2020 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’na katılmak isteyen kuruluşların http://www.iso500.org.tr/ adresinde yer alan “Anket Kullanıcı Girişi” uygulamasını kullanarak anket bilgilerini doldurmaları ve mali mühür uygulaması ile Kurumlar Vergisi Beyannamesini 4 Mayıs 2021 tarihine kadar sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

 

İlgi yazı için tıklayınız.