9-13 Şubat 2015 tarihlerinde Moskova’ da gerçekleştirilen Prodexpo Uluslararası Gıda, İçecek ve Gıda Hammaddeleri Fuarı’ na katıldık.

9-13 Şubat 2015 tarihlerinde Moskova’ da gerçekleştirilen Prodexpo Uluslararası Gıda, İçecek ve Gıda Hammaddeleri Fuarı’ na katıldık. Meclis Başkanımız Sayın Hakan Özdamar’ ın da bulunduğu Türk heyeti, Moskova Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ettiler. Başkan yardımcısı Sayın Suren O. Vardanyan tarafından misafir edilen heyetimiz, ikili ilişkilerin ve ticaretin geliştirilmesine yönelik taleplerin ve imkanların değerlendirildiği toplantı sonrası Türkiye Moskova Büyükelçiliğimizi ziyaret ettiler.

Büyükelçimiz Sayın Ümit Yıldırım ve Ticaret Ataşemiz Sayın Şamil Acartürk’ ü ziyaret eden heyetimiz bölge imkanları hakkında detaylı bilgi aldılar. Fuar ziyareti esnasında Mart 2015 döneminde açılması planlanan Food City Moskova krokisini de inceleyen heyetimiz kuru gıda, yaş sebze-meyve hali, toptan-perakende satış, transcargo ve otel kompleksini barındıran proje hakkında bilgi aldılar.