Vakıfbank'tan Üyelerimize uygun faizli kredi

Sayın Üyemiz,

Odamız , Balıkesir Ticaret Odası, ve Balıkesir Ticaret Borsası ile VakıfBank arasında

Üyelerimize uygun Faizli Kredi imkanı sağlanması için  Protokol imzalandı.

 Uygun faizli kredi imkanı ve birçok bankacılık hizmetinde masraf muafiyeti sunan protokol, VakıfBank ile Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Borsası arasında imzalanmıştır.

Protokol kapsamında Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Borsası üyelerinin kısa, orta, uzun vadeli, nakdi ve gayri nakdi kredi ihtiyaçları,

Bankanın kredi değerlendirme ve tahsis politikaları kapsamında değerlendirilecektir.

Bu kapsamda KOBİ segmentinde olmak kaydıyla üyelere işletme kredileri, imalatçı/ihracatçı destek kredileri, makine alım kredileri, yatırım kredileri, çevre bankacılığı enerji kredileri ile gayri nakdi krediler uygun maliyetlerle sunulacaktır.

 Protokol ile üyeler,

- TL Nakit İşletme Kredileri kapsamında, işletme faaliyetleri ihtiyaçlarının çözümü için oluşturulan KOBİ Dost Kredi, Katma Değer Üreten İmalatçı-İhracatçı Kredisi ve Makine Alım Kredi kampanyalarından faydalanabilecek. Aynı zamanda işletme faaliyetlerini sürdürecekleri, mesleklerini icra edecekleri, firma faaliyetlerinde veya yatırım amacıyla ticari işletmeleri adına gayrimenkul alımlarının finansmanı için İşyeri Edindirme Kredisi,  0 km ve ikinci el araç alımları ile araç filosu kurmak için kullanabilecekleri Araç ve Filo Kredilerini uygun maliyetlerle temin edebilecekler. Diğer nakdi krediler; Spot Kredi, Rotatif Kredi ve Çek karşılığı Avans Kredisi’ne,

 - İhracat Kredileri kapsamındaki Türk Eximbank Kaynaklı İhracat TL/Döviz Kredileri, TCMB Reeskont Kredileri ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Kaynaklı Dış Ticaret Kredisi’ne,

- Yatırım Kredileri kapsamındaki Banka Kaynaklı TL Yatırım Kredisi, Banka Kaynaklı Yabancı Para Yatırım Kredisi’ne,

- Çevre Bankacılığı Enerji Kredileri kapsamındaki Dünya Bankası Kobi Enerji Verimliliği Kredisi, İmalatçının Yanındaki Güç Makine Alım Kampanyası’na,

-  Gayri nakdi Krediler kapsamında; İş Taahhütleri Kredisi ve Diğer Konular, Avans ve Kesin Teminat Mektuplarına başvurabilecektir.

6 ay ödemesiz, 60 aya varan vadeler

VakıfBank ile Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Borsası arasında imzalanan protokol ile üyelere 6 ay ödemesiz 60 aya varan vade imkânı sunuluyor. 

 - KOBİ Dost Kredisi Kampanyası, İş Yeri Edindirme Kredisi ve Araç Kredilerinde aylık 1,64 oran ve kredi tutarı üzerinden %1,50’den başlayan masraf ve komisyon oranları uygulanıyor.

 - Katma Değer Üreten İmalatçı- İhracatçı Kredisi’nde yerli malı belgesi olan üyelere 60 ay vadede aylık 1,45 faiz oranı ve kredi üzerinden %1 masraf ve komisyon alınıyor.

 - Protokol kapsamında verilecek Teminat Mektuplarında yıllık %1.25’ten başlayan komisyon oranları alınıyor.

 

  Bilgilerinize Sunarız.