GMKA VE SERDA İŞBİRLİĞİ İLE SARAYBOSNA’DA YATIRIM İMKANI

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ve Saraybosna Bölgesel Kalkınma Ajansı (SERDA) arasında Bosna ile İlişkileri Geliştirme Vakfı’nın (BİGMEV) katkılarıyla 28 Ağustos 2014 tarihinde protokol imzalanmıştır. Bu kapsamda SERDA ve Bosna İle İlişkileri Geliştirme Vakfı’ndan üst düzey yöneticilerinin yer alacağı heyet Ekim ayı içerisinde Bölgemize çalışma ziyareti gerçekleştirecektir.

Programın hedef kitlesi, Saraybosna’da yatırım yapmak veya ticari ilişkiler kurmak isteyen işadamları veya kurumlar olacaktır. Çalışma ziyareti kapsamında biri Balıkesir’de diğeri Çanakkale’de olmak üzere iki toplantı gerçekleştirilecektir. Toplantılarda SERDA yetkilileri, geniş doğal kaynakları ve yatırım fırsatlarıyla Avrupa’ya açılan bir kapı olan Saraybosna’nın iş ve yatırım ortamı, yatırım olanakları, Saraybosna’ da faaliyet gösteren ve iş ortağı arayan firmalar hakkında bilgi verecektir. Toplantı Tarihleri: Balıkesir: 15 Ekim 2014 Çarşamba 13.00 / 16.00  (GMKA Balıkesir Hizmet Binası) Çanakkale: 16 Ekim 2014 Perşembe 10.30/ 13.30 (Çanakkale Ticaret Borsası)

  Program hakkında detaylı bilgiye  http://www.gmka.org.tr/haber/bosna-hersek039e_yatirim_yapmak_isteyenlere_firsat linkinden ulaşabilirsiniz…