SELECT USA 2015 YATIRIM ZİRVESİ

TOBB’den alınan bir yazıda, 23-24 Mart 2015 tarihlerinde Washington’da, ABD Ticaret Bakanlığı tarafından, “SelectUSA 2015 Yatırım Zirvesi”nin gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Zirvenin, katılımcı firmaların yöneticilerini, önde gelen hükümet yetkilileri ve özel sektör liderleriyle bir araya getirerek, ABD’nin her köşesinden yatırım fırsatlarının tanıtılmasına imkan sağlayacağı bildirilmektedir. Detaylı bilgilere www.selectusasummit.com adresinden ulaşılabilmektedir.

ABD’de yatırım yapmayı tercih eden şirketlerin, 17 trilyon dolardan fazla yıllık GSYİH ve 317 milyon tüketicisiyle dünyanın en etkili tüketici pazarına giriş yapacakları belirtilmektedir. Dünyanın en büyük ekonomisi olarak ABD pazarının, ileri sanayi kümeleri, birinci sınıf araştırma ve kalkınma merkezleri, güçlü fikri mülkiyet haklan, istikrarlı bir hukuk ve mevzuat sistemi ve yüksek nitelikli işgücü arz ettiği ifade edilmektedir.

Ayrıca, ABD pazarının A.T Keamey Doğrudan Yabancı Yatırım Güven Endeksi’nin 16 yıllık endeks tarihinde iki yıl üst üste en yüksek dereceyle ilk sırada yer aldığı bildirilmektedir.

Select USA 2015 Yatırım Zirvesi’ne ilişkin detaylı bilgi için, ABD Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği Sorumlusu Jeffrey Justice ile (jeffrey.justice@trade.gov ) irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.