OTC 2015 SEKTÖREL TİCARET HEYETİ ÖN BAŞVURUSU HK.

04-07 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan “OTC 2015 Houston Offshore Teknology Conference” Fuarı ile eş zamanlı olarak Ekonomi Bakanlığı Koordinasyonunda Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği organizasyonunda 03-07 Mayıs 2015 tarihleri arasında Houston/Amerika Birleşik Devletleri’ne yönelik Sektörel Ticaret Heyeti organize edilmesi planlanmaktadır.

İlgili sektörde faaliyet gösteren firmaların A.B.D’de tanıtılması amacıyla düzenlenecek söz konusu Ticaret Heyeti Programı kapsamında,Türk – Amerikalı ve yabancı iş adamları arasında ikili iş görüşmeleri yapılması, ilgili kurum ve kuruluşların (odalar, dernekler) ziyaret edilmesi planlanmaktadır. Bu çerçevede, Houston Sektörel Ticaret Heyeti Programının, gerek ABD pazarına girmek isteyen ve gerek Uluslararası alıcılar ile bir araya gelmeyi amaçlayan firmalar için önemli bir fırsat oluşturacağı mülahaza edilmektedir.

Söz konusu Ticaret heyeti programı kapsamında alınacak katılım payına; İstanbul – Houston – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti, 5 yıldızlı Otel’de 4 gece konaklama (oda + kahvaltı), Öğle ve Akşam yemekleri, alan vergisi, firmalarla ikili iş görüşmeleri, tercümanlık hizmetleri, Houston havaalanı-otel-havaalanı transferleri, katılım kitapçığında yer alma, her türlü tanıtım, ilan, basılı malzemeler ve ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetler dâhil, oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar hariç olacaktır. Ayrıca organizasyona İstanbul dışından katılacak üyelerimizin iç hat uçuşları ve yurt dışı çıkış harç bedelleri kendileri tarafından karşılanacaktır.

Ekonomi Bakanlığımızca uygun görülmesi halinde adı geçen heyet “2011 / 1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği’ne İlişkin Tebliğ” kapsamında değerlendirilecek ve katılımcı firmalarımız ulaşım ve konaklama ile tanıtım harcamaları üzerinden %50’ye yakın devlet desteğinden faydalanabilecektir.

İlgili üyelerimize duyurulur.