Prodexpo Uluslararası Gıda, İçecek ve Gıda Hammaddeleri Fuarı

9-13 Şubat 2015 tarihleri arasında, Moskova / Rusya Federasyonu’nda düzenlenecek olan “Prodexpo Uluslararası Gıda, İçecek ve Gıda Hammaddeleri Fuarı” Rusya ve Doğu Avrupa’nın en büyük fuar organizasyonu olmakla beraber, Moskova Hükümeti ile Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odası himayesinde, Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı desteği ile gerçekleştirilmektedir. 2013 yılında, 64 farklı ülkeden 2.288 katılımcı bu fuarda yer almış ve 52.717 kişi fuarı ziyaret etmiştir.

Prodexpo Fuarı 22. kez düzenlenecek olup söz konusu fuarda aşağıdaki ürünler sergilenecektir:

· Süt ve süt ürünleri, · Alkollü ve alkolsüz içecekler, · Çay, kahve, soslar ve baharatlar, · Bisküvi, çikolata ve şekerli mamüller, · Et ve et mamülleri ile şarküteri ürünleri, · Kümes hayvanları mamülleri, · Hububat-bakliyat mamülleri, · Unlu mamüller ve pastacılık ürünleri, · Su ürünleri, · Katı ve sıvı yağlar, · Kuruyemiş, incir, kayısı ve · Gıda ambalaj ürünleri.

Bahse konu fuarda Türkiye milli katılım organizasyonu kapsamında Bölgemiz adına bir stant açılacaktır. Fuara Bölge standımızda katılmak isteyen işletmelerin, fuarda sergilemek istedikleri ürünler ile ilgili bilgileri 20 Kasım 2014 Perşembe gününe kadar ditb@gmka.gov.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Ajansımız tarafından katılımı uygun bulunan işletmelere Bölgemize ait stantta, ürünlerin nakliyesi, gümrüklemesi ve stantlara teslimi dahil olmak üzere ücretsiz olarak yer tahsis edilecektir.