Sürdürülebilir Gelişme için Japonya Teknoloji Forumu

Japonya Nomura Araştırma Enstitüsü’nden alınan bir yazıda, Japonya Ekonomi Ticaret ve Sanayi Bakanlığı, Türkiye Kalkınma Bakanlığı ve KOSGEB işbirliğinde, 28 Ocak 2015 tarihinde Swissotel Ankara’da “Sürdürülebilir Gelişme için Japonya Teknoloji Forumu” gerçekleştirileceği bildirilmektedir.?

Söz konusu Forum çerçevesinde Çevre ve Afet Yönetimi, Daha Güvenli Şehirler, Tıbbi Sağlık, Sağlıklı Yaşam ve İş Güvenliği konularının işleneceği dört oturum gerçekleştirileceği belirtilmekte olup, oturumlara Çevre, Güvenlik, Sağlık ve Medikal Teknolojileri konularında önde gelen Japon firmalarından katılım sağlanacağı ve sunumlar gerçekleştirileceği ifade edilmektedir. Forum ile aynı zamanlı olarak düzenlenecek olan Sergide ise Japon firmaları ile Türk firmaları arasında ikili görüşmeler yapılması planlandığı belirtilmektedir.  Söz konusu foruma Türk ve Japon resmi temsilcilerinin yanı sıra Japon firmaları ve özellikle çevre, güvenlik ve sağlık konuları ile ilgilenen Türk firmaları beklenmekte olup, foruma katılmak isteyenlerin KOSGEB’in web sitesinde yer alan etkinlik sayfasından ya da,https://docs.google.com/forms/d/1Qgv2Sv8gtLEiHaVA4OuxfGYvgr5nlfcgoq1TuWSnAFc/viewform?c=0&w=1 linkinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Foruma ilişkin program ve ayrıntılı bilgi ekte sunulmaktadır. Ayrıca forum ile ilgili olarak Nomura Araştırma Enstitüsü ile (just@nri.co.jp) irtibata geçilebilmektedir.

Foruma ilişkin program ve ayrıntılı bilgiye http://www.tobb.org.tr Birliğimiz internet adresi sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Yurt İçi Etkinlikler” bölümünden ulaşılabilmektedir.