Balıkesir ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile Lisansüstü Tez Çalışmaları Protokolünü İmzaladık

Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası arasında Lisansüstü Tez Çalışmalarına ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

İmza törenine Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Serel, Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula,    Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu ve Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula katıldı. Törende ayrıca Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, ile Balıkesir (Küsi) Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği temsilcisi Prof. Feyzullah Temurtaş, Teknokent Müdürü Doç. Dr. Murat Erhan Balcı hazır bulundular.

Bu protokolün amacı Üniversite - Sanayi işbirliği kapsamında; Balıkesir ilinde değişik alanlarda faaliyet gösteren işletmelerin sorunlarının Üniversite bünyesindeki Enstitülerde yürütülen lisansüstü tez çalışmaları kapsamında çözümüne katkı sağlanmasıdır. Bu protokol ile Sanayinin sorunlarının çözülmesi, Sürdürülebilir Üniversite-Sanayi işbirliğinin sağlanması, İşletmelerin sorunlarına Üniversite ile birlikte çözüm üretilmesinin teşvik edilmesi, Üniversitede Sanayinin sorunlarına çözüm üretici lisansüstü tezlerin yapılmasının teşvik edilmesi planlamaktadır.

İmza törende söz alan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş; Odalarımıza bağlı sanayici ve iş adamlarının Ar-Ge çalışmalarını, Lisansüstü tezler ile desteklenecek, lisansüstü öğrencilerimiz ve tezlerimiz sanayicilerimizin bir nevi laboratuvarı olacaktır.

Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu; Bu Birlikteliğin getirdiği protokole emeği geçen tüm Odalara, Üniversitelerimize, Küsi temsilcimizse ve Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürümüze teşekkür ederim. Akademik anlamda Balıkesir sanayisinin, iş adamlarının sorunlarını çözme açısından çok önemli bir adım atılmıştır. Sonuçlarını en kısa zamanda hep birlikte görmek umudu ile hayırlı uğurlu olsun. Diyerek açıklamalarda bulunmuştur.


Haberler, basın duyuruları ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun. E-bülten listemize kaydolun.