"Küçük Parmaklar" Projesi Kapsamında Tablet Teslimimiz Gerçekleştirildi.

Image

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) önderliğinde başlatılan “Küçük Parmaklar” projesi kapsamında Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Ticaret Borsası iş birliğiyle uzaktan eğitime destek olmak için temin edilen 300 adet tablet, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Pandemi süreciyle başlayan uzaktan eğitimde, öğrenciler için ortaya çıkan tablet ihtiyacının karşılanması amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği önderliğinde başlatılan “Küçük Parmaklar” projesi kapsamında, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere temin edilen 300 adet klavyeli tablet, Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bilcanlı, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula ve Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Erdoğmuş tarafından Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’a teslim edildi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık tabletlerin dağıtım süreci ve uzaktan eğitim ile ilgili bilgiler verirken, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız , “Tabletlerin en doğru adreslere ulaşmasını sağlıyoruz. Öğrencilerimize bu desteği sağlayan, emeği geçenleri yürekten kutluyor ve teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen teslim töreninde Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula “ Tüm dünya ve ülkemiz olarak olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte eğitimine devam etmek için internete erişemeyen ve tableti olmayan birçok öğrencimiz var. Bizler Balıkesir iş dünyası olarak, el birliğiyle daima eğitime destek sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.