Türkiye Vakıflar Bankası “Kredi Protokolü” İmza Töreni Gerçekleşti

Image

Türkiye Vakıflar Bankası, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Borsamız arasında üyelerimiz için Kredi Protokolü İmza Töreni, Balıkesir Ticaret Odası'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Vakıfbank Marmara Bölge Müdürü Bilal Korkmaz, Vakıfbank Balıkesir Şube Müdürü Halil Şimşek, Akıncılar Şube Müdürü Özhan Bozkurt, Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula ve Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula’nın katılımıyla üyelerimize düşük faiz ile verilecek kredinin protokolünü imzaladılar.

Protokol ile üyeler,

– TL Nakit İşletme Kredileri kapsamında, işletme faaliyetleri ihtiyaçlarının çözümü için oluşturulan KOBİ Dost Kredi, Katma Değer Üreten İmalatçı-İhracatçı Kredisi ve Makine Alım Kredi kampanyalarından faydalanabilecek. Aynı zamanda işletme faaliyetlerini sürdürecekleri, mesleklerini icra edecekleri, firma faaliyetlerinde veya yatırım amacıyla ticari işletmeleri adına gayrimenkul alımlarının finansmanı için İşyeri Edindirme Kredisi, 0 km ve ikinci el araç alımları ile araç filosu kurmak için kullanabilecekleri Araç ve Filo Kredilerini uygun maliyetlerle temin edebilecekler. Diğer nakdi krediler; Spot Kredi, Rotatif Kredi ve Çek karşılığı Avans Kredisi’ne,

– İhracat Kredileri kapsamındaki Türk Eximbank Kaynaklı İhracat TL/Döviz Kredileri, TCMB Reeskont Kredileri ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Kaynaklı Dış Ticaret Kredisi’ne,

– Yatırım Kredileri kapsamındaki Banka Kaynaklı TL Yatırım Kredisi, Banka Kaynaklı Yabancı Para Yatırım Kredisi’ne,

– Çevre Bankacılığı Enerji Kredileri kapsamındaki Dünya Bankası Kobi Enerji Verimliliği Kredisi, İmalatçının Yanındaki Güç Makine Alım Kampanyası’na,

– Gayri nakdi Krediler kapsamında; İş Taahhütleri Kredisi ve Diğer Konular, Avans ve Kesin Teminat Mektuplarına başvurabilecektir.

6 ay ödemesiz, 60 aya varan vadeler;

VakıfBank ile Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Borsası arasında imzalanan protokol ile üyelere 6 ay ödemesiz 60 aya varan vade imkânı sunuluyor.

– KOBİ Dost Kredisi Kampanyası, İş Yeri Edindirme Kredisi ve Araç Kredilerinde aylık 1,64 oran ve kredi tutarı üzerinden %1,50’den başlayan masraf ve komisyon oranları uygulanıyor.

– Katma Değer Üreten İmalatçı- İhracatçı Kredisi’nde yerli malı belgesi olan üyelere 60 ay vadede aylık 1,45 faiz oranı ve kredi üzerinden %1 masraf ve komisyon alınıyor.

– Protokol kapsamında verilecek Teminat Mektuplarında yıllık %1.25’ten başlayan komisyon oranları alınıyor.


Haberler, basın duyuruları ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun. E-bülten listemize kaydolun.